لوگو پولاکس
EN
زمان لازم برای مطالعه
9 دقیقه

بهترین برند چراغ ریلی ایرانی : نکات مهم قبل از خرید

8 اسفند 1402
بهترین برند چراغ ریلی ایرانی : نکات مهم قبل از خرید

یکی از عوامل بسیار مهم و موثر در زیبایی منزل و ساختمان های مختلف، نحوه ی نورپردازی آن می باشد. استفاده از انواع چراغ ریلی، لوستر و سایر لامپ های موجود برای زیباسازی اماکن باید بر اصول صحیح دکوراتیو منطبق باشد. در این بین چراغ ریلی یکی از جدیدترین و شیک ترین وسایل نورپردازی برای انواع مکان های مختلف به شمار می رود. همانگونه که از نام آن پیداست، این نوع چراغ به صورت ریلی در امتداد یکدیگر قرار دارند. استفاده از این چراغ ها در تامین نورپردازی منازل بسیار به صرفه و اقتصادی می باشد. این چراغ ها با داشتن قابلیت تنظیم در جهت های مختلف، امکان تغییر زاویه ی نور را برای ساکنین فراهم کرده اند؛ لذا به راحتی می توان در زوایای مختلفی از نور چراغ های ریلی بهره مند شد. 

شاید امکان جابجایی زاویه ی نوردهی توسط چراغ ریلی یکی از بهترین و جذاب ترین ویژگی های این چراغ ها در نظر گرفته شود. در مکان هایی مانند نمایشگاه ها و فروشگاه های مختلف، از این ویژگی استقبال بسیار زیادی می شود. ریل تعبیه شده که نقش نگهدارنده ی این چراغ ها را ایفا می کند، قابل نصب روی سقف و کف مکان های مختلف است. در نتیجه این چراغ ها به راحتی در مناطق مختلف یک بنای مسکونی قابل نصب می باشند. شما می توانید پس از اتصال ریل ها، چراغ های روی آن را در نقاط دلخواه تنظیم کرده و با زاویه ی مورد نظر، از اتساع نور توسط آنها بهره مند شوید. برندهای مختلفی از چراغ های ریلی در بازار موجود می باشد و معرفی بهترین برند چراغ ریلی به نظر کار ساده ای نیست. اما در ادامه ی این مطلب با معرفی ویژگی های چراغ های ریلی مناسب، شما را در انتخاب بهترین چراغ همراه می کنیم.

 بهترین برند پراغ ریلی

خرید چراغ های ریلی مناسب

چراغ ریلی به عنوان یکی از مدرن ترین وسایل نورپردازی، مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته است؛ در نتیجه به نظر می رسد استفاده از یک راهنمای خرید چراغ ریلی برای انتخاب بهترین برند چراغ ریلی کار عاقلانه ای باشد. برای انتخاب چراغ ریلی مناسب ابتدا باید متناسب با فضایی که در اختیار دارید اقدام کنید. منظور ما این است که ایجاد تناسب بین "فضای در دسترس" با "توان چراغ ریلی"، ضروری است. در مکان های مختلف و بر اساس پارامترهایی همچون ارتفاع، متراژ، نوع کاربری فضای مورد نظر و نوع نورپردازی، می توان از چراغ ریلی دارای توان مشخص استفاده کرد. توان یک چراغ ریلی باید به اندازه ای باشد که نوردهی مناسبی برای فضا ایجاد نماید. در صورتی که از چراغ با توان کم استفاده کرده باشید، فضا و وسایل درون آن تیره و ناواضح دیده می شوند. در عوض استفاده از چراغ ریلی دارای توان بالا به نسبت مکان، باعث آزار چشم خواهد شد. 

بنابراین برای انتخاب یک چراغ مناسب باید از کارشناسان و مهندسان برق برای خرید بهترین برند چراغ ریلی استفاده کنید. همچنین استفاده از برندهای معتبر برای خرید چراغ ریلی می تواند در افزایش طول عمر چراغ های شما موثر باشد. یک ریل بی کیفیت و نامرغوب، باعث کاهش شدید کیفیت چراغ ریلی می شود. این امر قادر است در زمانی بسیار کوتاه، چراغ ریلی شما را نابود کند. یک ریل بی کیفیت با اضافه کردن چند چراغ دیگر تغییر شکل می دهد یا قابلیت رسانایی کافی برای روشن شدن همه ی چراغ ها را ندارد. بنابراین برای خرید بهترین برند چراغ ریلی باید به فروشگاه ها و مراکز معتبر مراجعه نمایید. در این بین می توانید از بهترین برند چراغ ریلی ایرانی موجود در فروشگاه های الکتریکی سراسر کشور استفاده نمایید.  استفاده از چراغ ریلی مناسب جهت نورپردازی فضای نمایشگاه

نکات مهم قبل از خرید چراغ ریلی

قبل از انتخاب بهترین برند چراغ ریلی ایرانی و خرید آن باید برخی نکات مهم را درنظر داشته باشید. استفاده از اجناس مرغوب و برندهای با کیفیت اولین اولویت خرید می باشد. چراغ های با کیفیت از ریل های دارای تسمه مسی بهره مند هستند. این تسمه ها در ایجاد جریان مناسب و رسانایی عالی ریل نقش بسیار مهمی دارند. همچنین جنس و کیفیت ریل مورد استفاده باید مورد توجه قرار گیرد؛ استفاده از یک ریل دارای جنس نامرغوب و بی کیفیت باعث تغییر شکل آن شده و به سرعت دچار قطع جریان برق می شود. بنابراین استفاده از ریل هایی که از آلومینیوم ساخته شده اند انتخاب مناسبی است. این ریل ها دارای وزن سبک و استحکام بالا هستند. بسیاری از بهترین برند چراغ ریلی موجود در بازار، دارای ریل آلومینیومی مرغوب و تسمه مسی درون آن برای افزایش توان چراغ هستند؛ بنابراین کیفیت نوردهی و عمر چراغ های ریلی آنها بیشتر خواهد بود.

برای انتخاب و خرید بهترین برند چراغ ریلی، باید اصول استفاده از این چراغ را رعایت نمایید. لازم است در رابطه با امکان استفاده از چراغ در مکان مورد نظر، با یک فرد متخصص صحبت کنید. در بسیاری از موارد دیده شده که یک چراغ ریلی بسیار با کیفیت، در مکانی نادرست نصب شده و عملا هیچ کاربردی ندارد. بنابراین سعی کنید قبل از خرید چراغ ریلی، با یک کارشناس مشورت نمایید تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید. نکات مهم در خرید چراغ ریلی

نصب چراغ ریلی

برای نصب چراغ ریلی، باید متناسب با فضای مورد نظر خود اقدام کنید. در واقع برای مکان های بزرگ نمی توان از چراغ ریلی به تنهایی استفاده کرد؛ بنابراین باید از چراغ های دیگری نیز در کنار آنها بهره برداری شود. ریل های مورد استفاده در چراغ ریلی، دارای قابلیت شکل دهی و اتصال به یکدیگر هستند. رابط های مورد استفاده در نصب چراغ ریلی دارای اشکال مختلفی هستند. کاربردی ترین رابط های چراغ ریلی شامل: رابط T شکل، رابط L شکل و رابط های زاویه پذیر و چهارراه می باشند. این ویژگی باعث می شود تا بتوانید به صورت طویل یا با چینش دلخواه، از چراغ ریلی مورد نظر خود استفاده کنید. 

برای نصب چراغ ریلی ابتدا باید متراژ مکان مورد نظر را تعیین کرده و بر اساس آن، طول چراغ ریلی را تنظیم کنید. سپس باید فیوز اصلی تامین کننده ی مدار برق را غیرفعال کنید. سپس چراغ های قدیمی را از محل جدا کرده و جعبه ی برق را باز کنید. این جعبه دارای تعدادی سیم برق می باشد.

ابتدا باید سیم های همرنگ چراغ ریلی و آداپتور را به هم متصل کنید. سپس سیم ها و آداپتور را داخل جعبه برق برگردانید و شناور را خارج از آن بگذارید. سپس سوراخ هایی را در مسیر نصب ریل روی دیوار یا سقف مورد نظر مشخص کنید. با استفاده از یک مته سوراخ ها را ایجاد کنید. با قرار دادن پیچ های اتصال، می توانید ریل را در محل خود فیکس کنید. اکنون شناور را داخل چراغ ریلی فرستاده و 90 درجه بچرخانید تا نوردهی مناسب فراهم شود. در انتها چراغ ها را با زاویه دلخواه تنظیم کنید. به طور کلی استفاده از یک فرد متخصص برای نصب چراغ ریلی بهترین انتخاب ممکن می باشد. 

استفاده از چراغ ریلی در نورپردازی منازل

استفاده از چراغ های ریلی

خلاقیت و مدرنیته ی بکار برده شده در بهترین برند چراغ ریلی باعث شده تا افراد زیادی جهت نصب این چراغ ها اقدام کنند. اما باید در نظر داشت که کاربرد چراغ ریلی و نورپردازی حاصل از آن، باید با مکان مورد نظر تناسب داشته باشد. حتی استفاده از بهترین برند چراغ ریلی در مکان نامناسب، باعث ایجاد جلوه ای ناپسند خواهد شد. نوردهی این چراغ ها در مکان های کوچک و زاویه دار بسیار عالی می باشد. این چراغ ها دارای امکان تنظیم فوکوس نور در محل خاص هستند، بنابراین برای جلب توجه در مکانی خاص بسیار مناسب می باشند. 

انواع چراغ ریلی

انواع مختلفی از چراغ ریلی در بازارهای داخلی موجود می باشد؛ تنوع موجود باعث شده تا انتخاب بهترین برند چراغ ریلی کار آسانی نباشد. از جمله پرطرفدارترین چراغ ریلی های موجود می توان به موارد زیر اشاره کرد. چراغ ریلی پولاکس به عنوان محصول یکی از لوکس ترین برندهای تجاری تولید کننده ی محصولات روشنایی، در بازارهای داخلی موجود می باشد. POLLUX با تولید انواع چراغ ریلی سفید و مشکی با توان متنوع، توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. این چراغ ها در توان های 3 تا 46 وات در دسترس بوده و قابلیت استفاده در فضاهای کوچک یا بزرگ را دارند. 

یکی دیگر از بهترین برند چراغ ریلی های تولید شده در ایران، "ستاره شمال" نام دارد. این برند معتبر ایرانی با تولید انواع چراغ های ریلی، داخلی، خارجی و توکار و سقفی، توانسته است به یکی از معتبرترین برندهای فعال در این حوزه تبدیل شود. از مزایای محصولات تولید شده توسط این برند می توان به کیفیت بالا، مقاومت در برابر شرایط محیطی، قیمت آسان و نصب سریع، اشاره کرد. همچنین این برند معتبر از مواد اولیه ی مرغوب برای تولید محصولات خود استفاده می کند. آلومینیوم بکار برده شده برای چراغ های ریلی دارای بهترین درجه کیفیت بوده و در برابر وزن وارد شده به آن مقاومت بالایی دارد. LED های بکار برده شده در این چراغ ها طول عمر بالایی داشته و تا 60 هزار ساعت کارکرد دارند. 

دیگر برند نام آشنای تولید کننده ی چراغ ریلی، داتیس نام دارد. این برند با استفاده از LED های با کیفیت و مقاوم، توانسته است محصولات دارای درجه کیفیت بالا به بازار عرضه کند. در نهایت  برندهای دیگری همچون: petzl، black diamond و fenix نیز در زمینه ی تولید چراغ ریلی فعال بوده و محصولات خود را به مشتریان عرضه می کنند. 

امتیاز دهید
5 / 4